Panenka pro UNICEF pomůže dětem

Adoptuj panenku a zachráníš život. To je akce, do které se zapojila společnost MAGSY, s. r. o. Zúčastnili jsme se totiž dražby panenek pro UNICEF a podařilo se nám vydražit milou čarodějnici Květu!

Malá čarodějnice Květa
Malá čarodějnice Květa

Benefiční dražba panenek

Napínavá dražba se konala v Kongresovém centru ve Zlíně ve středu 30. května jako součást 52. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Desítka dražitelů bojovala o šestnáct panenek, které vyrobily známé české osobnosti, například Lucie Bílá, Jan Čenský, Felix Slováček, Valérie Zawadská nebo Libuše Šedinová, jejíž panenku pro UNICEF požehnal sám kardinál Miloslav Vlk. Vyvolávací cena každé panenky byla 3 000 Kč.

Výtěžek z dražby věnuje UNICEF na podporu svých očkovacích programů, díky nimž se každý rok zachrání více než tři miliony nejmenších dětí před úmrtím na smrtelné dětské nemoci (spalničky, záškrt, černý kašel, tuberkulóza, tetanus a dětská obrna). Na zlínské dražbě se vybralo 107 500 Kč a díky tomu se pomůže 179 dětem z těch nejchudších zemí.

Malá čarodějnice Květa pomůže dětem

A co je podstatné – svým dílem k tomu přispěla i naše společnost Po dlouhém boji se nám podařilo vydražit vzácnou panenku, kterou vyrobila česká herečka Květa Fialová. Je to malá čarodějnice Květa, do které prý autorka vložila svou neutuchající pozitivní energii. A ta určitě přinese štěstí nejen nám, ale především dětem, které ji nejvíce potřebují.

Jak pomáhá UNICEF?

UNICEF (Dětský fond OSN) je hlavní světovou organizací, která se zabývá ochranou a zlepšováním životních podmínek dětí a podporou jejich všestranného rozvoje. Pracuje s místními komunitami i vládami ve 157 zemích světa, aby těm nejpotřebnějším poskytla okamžitou humanitární pomoc i dlouhodobý rozvoj v oblastech zdravotní péče, vzdělání a ochrany dětí.

Celosvětová působnost umožňuje široce využít znalostí a zkušeností spojených s pomocí dětem, zatímco stálá přítomnost UNICEF  v místech pomoci znamená, že jsou připraveni okamžitě zasáhnout v případě potřeby (85 % pracovníků UNICEF pracuje přímo v oblastech, kam pomoc směřuje).