Magnetické metly pro rozlehlé plochy a letiště - magnetické zametače

Magnetická metla pro rozlehlé plochy šířky 3000 mm

Magnetický zametač na letištěMagnetická metla slouží ke sběru kovových nečistot (špon, hřebíků, štětin z kovových kartáčů) z letištních ploch. Metlu snadno připojíte za vozidlo vybavené závěsným zařízením. Používáním magnetické metly výrazně snížíte výskyt nežádoucích kovových předmětů na letištní dráze a zvýšíte tak bezpečnost letiště. Magnetická metla je osazena velmi silnými neodymovými magnety.

 

Výhody magnetické metly

 • rychlý úklid plochy, omezení defektů a zranění
 • úspora času, vysoká efektivita práce
 • snadná manipulace
 • jednoduché čištění – pákový mechanizmus
 • pracovní šířka 3 000 mm - vyrobíme i jinou délku
 • provedení nerez
 • vysoká odolnost

Úklid letištní plochy

 

Všem zákazníkům vycházíme maximálně vstříc. Vyrábíme na míru dle vašich potřeb. Napište si o nabídku na separátor

 

Magnetická metla pro rozlehlé plochy šířky 9000 mm

Magnetická metla pro rozlehlé plochy šířky 9000 mmMagnetická metla se skládá ze tří samostatných vozíků, které se spojují do jednoho celku. Hlavní vozík má výškově stavitelnou ojí v rozsahu 280-480 mm od vozovky a dva přípojné vozíky mají pevnou ojí. Světlá výška všech vozíků je 120 mm.  Metla je výškově nastavitelná v rozmezí 40-120 mm nad vozovkou a je opatřena plastovými kluzáky (chrániči) před stykem s vozovkou.  Vozíky mají  výškově stavitelná  pojezdová kola pro snadné zapojování a manipulaci.

Spojování vozíků do sestavy

Magnetická metla pro rozlehlé plochy - vozíky vedle sebeHlavní vozík má výsuvná ramena s délkou vysunutí cca 1200 mm. Na koncích ramen jsou koule pro připojení vedlejších vozíků. Vše kromě oje je nastavitelné bez použití nářadí.

Magnetická metla pro rozlehlé plochy - vozíky za sebouVozíky lze spojovat vedle sebe (maximální šířka 9480 mm) anebo při přejíždění či jiné manipulaci za sebe (šířka 3680 mm).

Hmotnost celé sestavy je cca 790 kg. Vozíky jsou vybaveny LED světly a výstražným označením (polepy).

Příklady použití

 • Ranveje, pojezdové dráhy a stojánky na letištích
 • Rozlehlá parkoviště
 • Automobilové a motocyklové okruhy
 • Prostranství průmyslových areálů
 • Logistická centra

Úklid letištní plochy

 

Všem zákazníkům vycházíme maximálně vstříc. Vyrábíme na míru dle vašich potřeb. Napište si o nabídku na separátor

Další magnetické metly

Magnetická metla s feritovými magnety

Magnetické metly s feritovými magnety

Magnetické metly umožňují sběr kovových nečistot na podlahách (špon, hřebíků, brusného prachu) v dílnách, továrních halách nebo parkoviších. Díky nastavitelné výšce pojezdu lze magnetickou metlu použít i na nezpevněném povrchu. Model s kolečky umístěnými vzadu je vhodný k uklidu přímo u stroje či stěny.

Magnetická metla s neodymovými magnety

Magnetické metly s neodymovými magnety

Magnetické metly umožňují sběr kovových nečistot na podlahách (špon, hřebíků, brusného prachu) v dílnách, továrních halách nebo parkoviších. Díky nastavitelné výšce pojezdu lze magnetickou metlu použít i na nezpevněném povrchu. Model s neodymovými magnety se vyznačuje velkou účinností při úklidu.

Magnetická metla šířky 1000 mm

Magnetické metly šířky 1000 mm

Magnetické metly šířky 1000 mm naleznou především uplatnění při úklidu větších ploch. Použitím této metly ušetříte čas strávený při úklidu a zabráníte víření prachu při zametání. Metla je vybavena pomocným stojánkem, usnadňujícím manipulaci při čištění.

Magnetická metla pro vysokozdvižné vozíky

Magnetické metly pro vysokozdvižné vozíky

Magnetickou metlu pro vysokozdvižné vozíky snadno umístíte na ližiny vysokozdvižného vozíku. Je určena především ke sběru kovových nečistot na velkých plochách. S metlou se dobře manipuluje a jednoduše se čistí.

Magnetická metla na tažné zařízení automobilu

Magnetické metly na tažné zařízení automobilu

Magnetická metla slouží ke sběru kovových magnetických nečistot - výrazné snížení rizika defektů pneumatik. Velmi jednoduše se připojí na tažné zařízení automobilu a kovy jsou při jízdě automaticky zachytávány.

Magnetická metla pro úklidové vozíky

Magnetické metly pro úklidové vozíky

Magnetickou metlu pro úklidové vozíky jednoduše umístíte na přední nebo zadní část úklidového vozíku. Je určena především ke sběru kovových nečistot na velkých plochách. S metlou se dobře manipuluje a jednoduše se čistí.