Magnety pro sběrné suroviny

Kuželový třídící magnet

Kuželový třídící magnet Používá se k ověření přítomnosti magnetického materiálu a patří proto k obvyklému vybavení zaměstnanců sběrných surovin. Je upevněn na mosazném řetízku, který je dlouhý 50 cm. Řetízek je opatřen karabinou pro jednoduché připevnění k oděvu, čímž se snižuje možnost ztráty magnetu. Délka magnetu je 50 mm, průměr 14 mm a hmotnost 36 g.

Kuželový třídící magnet kyvadlový

Kuželový třídící magnet kyvadlový Používá se k ověření přítomnosti magnetického materiálu. Stejně jako kuželový třídicí magnet je osazen velmi silným neodymovým NdFeB magnetem. Díky umístění na tyčce je možné jej použít k vytahování kovových magnetických součástek z obtížně přístupných prostor (např. z motoru vozidla). Celková délka 160 mm, průměr 14 mm.

Supersilný třídící magnet

Supersilný třídící magnetJe osazen velmi silným NdFeB magnetem. Díky tomu je možné jej využít k identifikaci materiálu i na větší vzdálenost. Tento magnet je hojně využíván k zjištění, zda mezi nemagnetickým materiálem (papír, drahé kovy) se nalézá i materiál magnetický. Lze tak snadno předejít snahám o podvod při výkupu drahých kovů. Magnetická síla je 1 kN, rozměr 114x72 mm a hmotnost 1,6 kg.

Supersilný třídící magnet SmCo je osazen velmi silným samariovým magnetem. Silou je srovnatelný s výše uvedeným Supersilným třídícím magnetem. Hlavní výhodou tohoto magnetu je odolnost proti korozi (možnost použití i do vody).

Supersilný třídicí magnet UP

Nový typ supersilného třídicího magnetu jsme vybavili novým ergonomickým madlem, což umožňuje s tímto velmi silným magnetem snadno a pohodlně manipulovat. Užijte si zvýšený komfort při práci!

Supersilný třídicí magnet UPVelká síla magnetu zůstala samozřejmě zachována!

On-line prodej třídicích magnetů

V našem e-shopu si vyberete z nabídky magnetů

Kupte si třídicí magnety v e-shopu

Magnetické testovací tyče

Magnetická testovácí tyčMagnetická testovací tyč sloužící k odzkoušení, jestli materiál obsahuje kovové-magnetické nečistoty. Je osazena velmi silnými neodymovými magnety NdFeB. Nečistoty odstraníte tak, že zatáhnete za plastové madlo a magnetické nečistoty odpadnou. Prohlédněte si animaci fungování magnetické testovací tyče.

Nabízíme dva typy - funkční magnetická délka 140 mm

  • Ø 20 mm, magnetická indukce cca 5500 Gs (měřeno na povrchu magnetického jádra)
  • Ø 30 mm, magnetická indukce cca 6500 Gs (měřeno na povrchu magnetického jádra)

On-line prodej magnetických testovacích tyčí

V našem e-shopu si vyberete z nabídky testovacích tyčí

Kupte si testovací tyč v e-shopu

 

Magnetické metly

Pro použití ve sběrných surovinách doporučujeme magnetické metly, které jsou pomocníkem při úklidu manipulačních ploch (zabránění defektů pneumatik), tak při třídění železných a neželezných kovů.